Pärimise kiirjuhend – vastused, mida vajad

17,00 

Olen selle juhendi loonud, et vastata kõige sagedasematele pärimisküsimustele ja pakkuda baasteadmisi, mis aitavad Sul paremini mõista oma õiguseid ja kohustusi. Pärimine võib tunduda keeruline, kuid minu eesmärk on teha see protsess võimalikult selgeks ja kättesaadavaks kõigile. Failis on 12 lehekülge ja vastab rohkem kui 45 küsimusele.

Category:
Tags: , ,

Kirjeldus

Pärimise kiirjuhendist leiad vastuse küsimustele: kuidas toimub pärimine? Kes on pärandaja ja mis on pärandvara? Milline on seaduse järgi pärimine, mis on pärimisjärjekord? Käsitlen ka abikaasa/registreeritud elukaaslase pärimisõigust.

Lisaks vastan, mis on testament ja kuidas see toimib? Millised on testamendi koostamise põhivormid ja millised tingimused on kodusel testamendil? Kas testament on alati vajalik ja kuidas tagada, et testament kehtiks?

Mis saab, kui päritakse võlad? Kas neist saab loobuda? Kuidas loobuda? Mis on pärandvara inventuur? Kas võlad võivad ka hiljem välja tulla? Vaatame üle pärijate õigused ja kohustused.

Seejärel suundun pärimismenetlusse ehk kuidas seda alustada ja millal on vaja pöörduda notari poole? Millised dokumendid notar väljastab?

Korduma kippuvate küsimuste all olen kokku koondanud enim küsitud küsimused, nagu mida teha, kui pärijaid on mitu? Kui abikaasal on laps, siis kuidas toimub pärimine? Testamendiga jäeti kõik ühele isikule, kas seda saab vaidlustada? Kas pärijatel on ostueesõigus, kui kohtutäitur müüb vara? Notar ei kutsunud kõiki pärijaid pärimistunnistuse väljastamiseks kohale – kas nii tohib? Kas peab pärandimaksu maksma? Kas ettevõte läheb pärimisele? Kas elukaaslane pärib? Lõpetuseks kõige populaarsem: kas testament või kinkeleping?

Nendele küsimustele (ja ka mitmele veel) leiad siit juhendist kindlasti vastuse.